Naujienos


Forumai

washington loan

Aplinkai tvarkyti skiria mažiau laiko, bet daugiau pinigų

LITEXPO | 18.04.2013
Pirmą kartą statybų ir remonto parodoje RESTA bus įkurta žalioji ekspozicija, kurioje žydės gėlynai, stebins mini sodai ir daržai, akį trauks kompozicijos iš spygliuočių bei lapuočių. Žaliąją ekspoziciją parodoje kuria Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacija, pasitelkusi į pagalbą žinomą gamtovaizdžio specialistą, gėlininką Vladimirą Eicher-Lorką.

V. Eicher-Lorka sako, kad šio projekto tikslas – ne tik džiuginti parodos lankytojų akis, bet ir mokyti komponuoti augalus, derinti juos ir tarpusavyje, ir su kitais gamtos elementais: vandeniu, akmeniu. „Norime pademonstruoti labai įvairias galimybes. Kompozicijas kursime iš spygliuočių, lapuočių, įvairių žydinčių augalų, įrengsime ir upeliuką, įterpsime ir akmenis. Čia bus ir vertikalaus apželdinimo pavyzdžių, atsiras net vertikalus daržas, demonstruosime ir mini sodus, kuriuos kiekvienas gali susikurti savo namuose. Ir tai ne šiaip sodeliai, o visa kompozicija su takeliais, poilsinėmis“, – pasakoja gamtovaizdžio specialistas.

V. Eicher-Lorka teigia, kad daugelis iš šių projektų atrodo įspūdingai, bet nereikalauja daug darbo ir priežiūros. „Šiuolaikiniam žmogui tai labai svarbu. Lietuviai nebenori, o gal nebeturi laiko daug triūsti savo aplinkoje, todėl aplinkotvarkoje ima vyrauti minimalizmas – daug vejos ir mažai augalų, viskas labai saikinga. Vis labiau pasitelkiama visa įmanoma šiuolaikinė technika – įvairios laistymo sistemos, žoliapjovės ir pan. Vis daugiau naudojama mažosios architektūros elementų, vis daugiau dėmesio kreipiama į ekologines idėjas, natūralumą. Takeliai, grindinys – tik iš natūralių medžiagų, į aplinką įterpiamas vanduo, akmuo. Tokios tendencijos, toks minimalizmas reikalauja mažiau darbo, bet daugiau pinigų”, – pastarųjų metų aplinkotvarkos tendencijas apibūdina specialistas.

Parodoje lankytojai galės ne tik pasigrožėti profesionaliai įrengtomis augalų kompozicijomis, tačiau ir daug ko išmokti čia veiksiančiose „Sodininko dirbtuvėse“. Specialistai čia pasakos apie augalų sodinimą, skiepijimą, formavimą, priežiūrą, apie „tinginio“, ekologinio daržo įrengimą, sienų ir stogų želdinimą, daugiamečius augalus. Čia vyks ir praktiniai užsiėmimai, bus galima pamatyti kaip teisingai sodinti, genėti, skiepyti augalus.

Žaliojoje ekspozicijoje bus galima rasti ir įvairių želdinukų, sodinukų, mažosios architektūros elementų – šią temą parodoje atstovaus per 20 dalyvių.

Iš viso parodoje dalyvaus apie 530 kompanijų iš 12 šalių, o parodos ekspozicijos išsidėstys 33 tūkst. kv.m. plote, užimdamos visas „Litexpo“ parodų sales ir lauko aikšteles. Didžiausia parodos ekspozicijos dalis tradiciškai bus skirta statybinėms bei apdailos medžiagoms, naujoms technologijoms, šildymo, vėdinimo, santechnikos įrangai, elektros instaliacijai. Lauko aikštelėse bus eksponuojami mediniai ir rąstiniai namai, statybinė technika, įranga, priemonės.

Parodoje Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai rengia tarptautinę Verslo kontaktų mugę, kurioje dalyvaus per 100 įmonių iš keleto šalių. Šio renginio tikslas - padėti Lietuvos ir užsienio statybų įmonėms rasti naujų verslo partnerių ir aptarti bendradarbiavimo galimybes.

Statybų ir remonto paroda RESTA vyks š.m. balandžio 24-27 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.
Mano komentaras
Vardas
El. paštas

City24 už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę asmenys

Ačiū, kad apsilankėte City24 puslapyje. Mums labai svarbi Jūsų nuomonė, pasiūlymai: info@city24.lt
Versija 2.0.20.39 © 2000-2018 City24 UAB, el. paštas info@city24.lt, tel. +370 5 2487488